Najciekawsze miasta Stanów Zjednoczonych

On 6 maja 2016 by podrozewagabundy.pl

Stany Zjednoczony to kraj ogromny – powierzchnią dorównuje całej Europie, a jego ludność już jakiś czas temu przekroczyła trzysta milionów osób. Dzięki swojej wielkości ma również wiele do zaoferowania turystom.

W Stanach Zjednoczonych jest wiele dużych miast i dziesiątki tysięcy małych ośrodków. Wiele z nich oferuje wiele rozrywek i atrakcji, ale kilka z nich szczególnie się wyróżnia. Oto dziesięć najciekawszych miast USA.

1. San Francisco

Najważniejsze miasto zachodniego wybrzeża. Urzeka swoją lekką atmosferą i muzyką. Miasto jest przepięknie położone nad Zatoką San Francisco i w cieniu mostu Golden Gate. San Francisco podobnie jak inne miasta w Stanach Zjednoczonych są zamieszkane przez imigrantów – można tutaj odwiedzić największe amerykańskie Chinatown, dzielnice włoską, japońską i inne.

2. Nowy Jork

Miasto – legenda. Na temat Nowego Jorku powstało dziesiątki filmów i piosenek. Manhattan, Bronks, Brooklyn. Te dzielnice zachwycają swoim charakterem, pięknem, a czasem i brzydotą. Miliony ludzi i miliony historii.

3. Seattle

Jedno z najpiękniej położonych miast na świecie. Położone w zatoce otoczonej górami – z jednej strony opiera się o Góry Skaliste, a z drugiej przysłonięte jest pasmem Gór Olimpijskich. Dzielnice położone w pobliżu uniwersytetu oraz ulice rozrywki położone w pobliżu portu to konieczne punkty wycieczki.

4. Boston

Chyba najbardziej europejskie z miast amerykańskich. Stare kamienice i nowoczesne centrum finansowe. Przepięknie położone nad Oceanem Atlantyckim.

5. Chicago

Miasto imigrantów, również polskich. Jedne z najwyższych budynków w USA, stare miasto z rzędami kolorowych kamienic i dzielnice imigranckie. Można tu odwiedzić małą Polskę, Chiny, Ukrainę itd. Chicago leżey nad Jeziorem Michigan, które latem wygląda niemal jak ciepłe morze południowe.

 

6. Waszyngton

Stolica kraju zaprojektowana została na miasto monumentalne. Dzielnica federalna wręcz przytłacza swoim ogromem i monumentalizmem. W ogromnych parkach stoją budynki przesłonięte kolumnadami i przykryte kopułami. Waszyngton to także historyczne dzielnice przepięknych, kolorowych, 2-3 piętrowych kamienic.

7. Nowy Orlean

Najsławniejsze miasto południa Stanów Zjednoczonych. Nowy Orlean znany jest z atmosfery, świetnej muzyki oraz uroczych kawiarenek. Absolutnie warte odwiedzenia.

8. Atlanta

Atlanta gościła przed dekadą letnią olimpiadę. Po święcie sportu w mieście pozostało wiele monumentalnych obiektów sportowych, ale także wyjątkowa atmosfera w mieście. Da się tutaj wyczuć pozytywne wibracje, których często brakuje w innych miastach południowego-wschodu Stanów Zjednoczonych.

 

9. Filadelfia

Miasto rozsławione zostało przez kultową serię filmów o niepokonanym bokserze „Rocky”. Będąc w mieście i nie wbiec po znanych schodach to świętokradztwo. Miasto przypomina inne wielkie miasta wschodniego wybrzeża – centrum finansowe, budownictwo łączące modernizm, gotyk i inne style architektoniczne.

10. Austin

Motto stolicy Teksasu to „Keep it weird”. Austin znane jest z festiwalów muzycznych, w tym najpopularniejszego Austin City Limits. Miasto jest jednym z najciekawszych i „najmłodszych” ośrodków na południu kraju.

Autor: Michał Peltner


Bilety lotnicze do Nowego Jorku oferuje SkyFly.pl.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies