Sytuacja na polskim rynku turmedycznym

On 20 grudnia 2016 by podrozewagabundy.pl

first-aid-1732708_1920

syringe-1884779_1920

Zasadniczo trzeba powiedzieć, iż światowa turystyka medyczna rozwija się obecnie bardzo dynamicznie. W tym miejscu musimy zapytać o to, jak to wygląda na naszym krajowym podwórku, jak to wygląda w przypadku polskich przedsiębiorstw. Jak wynika z różnego rodzaju raportów, polski rynek turystyki medycznej ma przed sobą pewne perspektywy, aczkolwiek mówimy w tym miejscu o pewnych prognozach, o pewnych perspektywach, o czymś, co mogłoby zaistnieć w przyszłości. Powodem takiego stanu rzeczy nie jest bynajmniej fakt, iżby turystyka medyczna w Polsce miała stawiać dopiero pierwsze kroki. Tutaj powiemy, że turystyka medyczna w naszym kraju to twór znany już od bardzo dawna. Cóż, zatem, gdzie upatrywać źródła problemu? Jak wynika z prowadzonych badań, jak można wywnioskować z przedstawianych danych, problemem jest fakt, iż polskie firmy działające na owym rynku nie skupiają się w żadne konsorcja, nie działają wspólnymi siłami, ale każde z nich działa indywidualnie.

Czego brak?

Brakuje nam bardzo silnych podmiotów, brakuje nam odpowiedniej organizacji całej branży, dzięki czemu moglibyśmy mówić o bardziej dynamicznym rozwoju, moglibyśmy mówić o znacznie większych możliwościach, moglibyśmy mówić o wykorzystywaniu tego potencjału, jaki w naszym kraju mamy. Trzeba, bowiem jasno zaznaczyć, iż zapotrzebowanie na usługi turystyki medycznej w naszym kraju jest bardzo spore, a poza tym mamy tutaj do czynienia z ogromnym potencjałem, jaki istnieje na owym rynku. Czy zatem można liczyć na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój owej branży?

orange-1792233_1920

Przedsiębiorstwa w turystyce medycznej

Tutaj wszystko zależy od chęci wyrażanych przez poszczególne przedsiębiorstwa, bardzo wiele zależy od dobrej organizacji, ale na pewno bardzo istotną rolę w tym całym procederze odgrywać będą działania prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną. Jest obecnie spora szansa na to, iż turystyka medyczna w naszym kraju będzie rozwijać się bardzo dynamicznie, aczkolwiek nie możemy niczego powiedzieć na pewno, nie możemy uznać, że jest naprawdę świetnie i tym samym nie możemy spocząć na laurach.

hands-1885310_1280

handshake-1830762_1920

Autor: Bartek Mala

Opracowała: Alicja Muszyńska

Więcej o turystyce medycznej poczytać można na:

http://www.turystyka24h.pl/turystyczne_turystyka-medyczna-w-polsce-6370. www.turystyka24h.pl/turystyczne_turystyka-medyczna-w-polsce-6370.html

http://artelis.pl/artykuly/69113/Sytuacja-na-polskim-rynku-turmedycznym

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies