Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu: 5 pomysłów na rodzinny weekend. Afrykarium, Fontanna, a może Laser Tag?

On 20 czerwca 2017 by podrozewagabundy.pl

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu to rozległy temat, kiedy jednak przychodzi czas na planowanie wspólnej wycieczki, trudno o konkretne decyzje. Chcąc ułatwić życie rodzicom, którzy szukają najlepszych rodzinnych aktywności, prezentujemy 5 pomysłów na pełen wrażeń weekend we Wrocławiu!

Egzotyczne uroki Afrykarium we Wrocławiu

Jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia jest część tutejszego ZOO, czyli Afrykarium. Ten przypominający Arkę Noego kompleks wybudowany został w 2014 roku i od tego czasu nieustannie ściąga do miasta ogromne liczby odwiedzających. Afrykarium to niezwykle unikatowa inwestycja – stanowi pierwsze na świecie oceanarium w całości poświęcone florze i faunie jednego kontynentu, czyli Afryce.

Wrocławskie Afrykarium uznane zostało za zoologiczny cud świata tuż obok Ogrodów Zoologicznych z Ameryki Północnej (Dallas, Omaha oraz San Diego). W zestawieniu wyprzedziło szwedzkie i niemieckie ekspozycje. Wrocławskie oceanarium ma aż 19 akwariów i basenów, które łącznie przechowują ponad 15 milionów litrów wody. Do jej oczyszczenia niezbędna jest praca 50 specjalnych filtrów. Koszty budowy całego kompleksu wyniosły 220 milionów złotych. Kompleks Afrykarium to miejsce idealne na rodzinną wycieczkę. Wszechobecne rampy, podjazdy i wygodne windy gwarantują komfortowe poruszanie się zarówno osób niepełnosprawnych jak i rodzin z małymi dziećmi w wózkach. Afrykarium wyposażone zostało również w toalety ze specjalnie wydzielonym kącikiem dla matki chcącej przewinąć swoje dziecko. Aby szybko i bezpiecznie dotrzeć do wrocławskiego zoo oraz innych niezwykłach miejsc w stolicy Dolnego Śląska, warto skorzystać z usług sprawdzonej sieci taksówkarskiej – PlayTaxi.

Fontanna Multimedialna – atrakcja Wrocławia na europejską skalę. Musisz to zobaczyć!

Wrocławska Fontanna Multimedialna to największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Spektakularne pokazy fontanny to niezapomniana atrakcja, która stała się codziennym celem zarówno turystycznych wycieczek jak i spacerów mieszkańców Wrocławia. Fontanna mierzy prawie 1 hektar powierzchni. Ulokowana została w pobliżu imponujących zabudowań Hali Stulecia oraz niezwykłej konstrukcji Pergoli. W otoczeniu intensywnej zieleni ogrodów oraz ciekawej architektury, fontanna prezentuje się wyjątkowo okazale – szczególnie w godzinach wieczornych.

Idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Ogród Japoński, czyli fragment Wrocławia niczym Kraj Kwitnącej Wiśni

Blisko samego centrum Wrocławia znajduje się magiczne miejsce żywcem wyjęte z malowniczych zakątków Kraju Kwitnącej Wiśni. Wielbiciele japońskiej sztuki ogrodowej znajdą tu niepowtarzalną wschodnią florę, wolne duchy i marzyciele odnajdą przystań z niesamowitą, odprężającą atmosferą a zapaleńcy fotografii – plenery idealne pod sesje zdjęciowe. Ogród Japoński cieszy się szczególną popularnością jako sceneria dla fotografii ślubnej. Zajmuje miejsce na terenie Parku Szczytnickiego i od lat przyciąga na swoje klimatyczne alejki tysiące turystów i miejscowych.

Zastanawiasz się, gdzie zabrać dziecko we Wrocławiu? Wybierz centrum wiedzy o wodzie – muzeum Hydropolis!

Każda wycieczka z dziećmi poza dobrą zabawą powinna oferować również aspekty edukacyjne. Jest wiele atrakcji turystycznych we Wrocławiu, które świetnie spełniają podobne wymogi. Miejscem, które po prostu trzeba zobaczyć wspólnie z dzieckiem, jest Hydropolis. To niezwykłe centrum wiedzy zadedykowane zostało jednej z najbardziej fascynujących substancji w całym Wszechświecie – wodzie.

Planujesz aktywny weekend dla dzieci lub dorosłych? Wybierz Laser Tag w Zonie 71!

Poszukujesz pomysłu na aktywne sposoby spędzania czasu we Wrocławiu? Rozglądasz się za intensywną rozrywką dla kilku osób? Nie zwlekaj, zarezerwuj pole do gry w Laser Taga! Ta niezwykle angażująca paramilitarna rozgrywka stanowi świetny sposób na rodzinną zabawę, firmową integrację czy udany punkt każdego wieczoru kawalerskiego! Laser Tag jest w pełni bezpieczną aktywnością polegającą na posługiwaniu się bronią strzelającą pociskami w postaci nieszkodliwych wiązek lasera. Po trafieniu w przeciwnika światło aktywuje specjalne czujniki przymocowane do jego stroju. Innymi słowy Laser Tag przypomina Paint Ball – tyle samo emocji i absolutnie bezbolesna rozgrywka!

Publikacja: insane.agency

Autor: Artelis – Treść Zewnętrzna

Opracowała: Alicja Muszyńska


Artykuły na licencjach dostarcza i publikuje Artelis.pl.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

One Response to “Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu: 5 pomysłów na rodzinny weekend. Afrykarium, Fontanna, a może Laser Tag?”

  • Dziękuję za artykuł, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że jest tyle atrakcji we Wrocławiu a zastanawiałam się gdzie by tu mojego dzieciaka zabrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies