Karpacz – idealny dla miłośników sanek

On 19 stycznia 2016 by podrozewagabundy.pl

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/Panorama_karkonoszy.JPG/1024px-Panorama_karkonoszy.JPG „Panorama karkonoszy” autorstwa Krystian Jarzenko – Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 pl na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panorama_karkonoszy.JPG#/media/File:Panorama_karkonoszy.JPG

Panorama Karkonoszy z Góry Szybowcowej w Górach Kaczawskich

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Jelenia_Gora_-_panorama_z_Gory_Szybowcowej.jpg/1160px-Jelenia_Gora_-_panorama_z_Gory_Szybowcowej.jp „Jelenia Gora – panorama z Gory Szybowcowej” autorstwa Rafał Stypiński – Urząd Miasta Jelenia Góra. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jelenia_Gora_-_panorama_z_Gory_Szybowcowej.jpg#/media/File:Jelenia_Gora_-_panorama_z_Gory_Szybowcowej.jpg

Jazda na nartach czy też na snowboardzie nieodzownie kojarzy się z wszelkimi miejscowościami, które są zlokalizowane u podnóży gór. Karpacz jednak ma także inną propozycję dla amatorów śnieżnego szaleństwa, a mianowicie zjazdy na sankach.

Karkonoski_Park_Narodowy

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a5/Karkonoski_Park_Narodowy.jpg „Mouflon 2” autorstwa Jdennett77. Licencja CC BY 2.5 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mouflon_2.jpg#/media/File:Mouflon_2.jpg

Miłośnicy saneczkarstwa bez wątpienia powinni tłumnie przybywać do Karpacza, ponieważ jako jeden z nielicznych ośrodków górskich ma przygotowaną ofertę właśnie dostosowaną dla zjazdów saneczkami. Wszystkie pensjonaty czy też hotele udostępniają swoim gościom potrzebny sprzęt, więc w magazynach oprócz nart, znajdują się także sanki.

W zimie Karpacz oferuje specjalny stok, na którym można zjeżdżać saneczkami. Jest to nie tylko ogromna frajda dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, którzy mają okazję na chwilę cofnąć się do chwil swojego błogiego dzieciństwa. Organizowane są także okresowo kuligi, które znajdują się w ofercie pensjonatów czy też hoteli. Do ciągnięcia szeregu sanek wykorzystywane są zaprzęgi konne lub też nowoczesne quady.

Sanki zimą to jednak nic oryginalnego, dlatego Karpacz idzie nieco dalej i w swojej ofercie ma również możliwość użytkowania sanek w lecie. Tor saneczkowy w Karpaczu to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce. Można z niego korzystać zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim, dlatego saneczkarze mogą doskonalić swoje umiejętności przez cały, okrągły rok. Latem zamiast tradycyjnych płoz do saneczek przyczepione są kółka. Tor jest bezpieczny i przystosowany nawet dla najmłodszych.

Dorośli zaś są w stanie osiągać latem na specjalnych saneczkach prędkości rzędy 40 kilometrów na godzinę. Nie zawsze można liczyć na śnieżną pogodę, dlatego taki tor saneczkowy stanowi doskonałą alternatywę dla stoku narciarskiego. Na obiekcie znajdują się także profesjonalni instruktorzy, którzy służą radą i pomocą osobom, które po raz pierwszy w życiu mają okazję zjechać na saneczkach po doskonale przygotowanym torze. Nabranie umiejętności w takim miejscu, pozwala potem na bezpieczną i szybką jazdą w tradycyjnych, śnieżnych warunkach.

Mouflon_2.jpg https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74 „Mouflon 2” autorstwa Jdennett77. Licencja CC BY 2.5 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mouflon_2.jpg#/media/File:Mouflon_2.jpg

Autor: Damian Drwal

Opracowała: Alicja Muszyńska

 


Znalazienie noclegu w Karpaczu nie należy do rzeczy łatwych. Wpisz karpacz noclegi do wyszukiwarki internetowej, aby wyświetliły się odpowiednie wyniki wyszukiwania.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

One Response to “Karpacz – idealny dla miłośników sanek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies