Zieleniec – Mekka Białego Szaleństwa

On 29 stycznia 2016 by podrozewagabundy.pl

Czy byliście już w Zieleńcu? Jeśli nie to warto pojechać na narty, na sanki i inne przyjemności. Sądzę, że widoki jakie tu będziecie oglądać, z pewnością sprawią, że wrócicie do tego urokliwego miejsca latem, wiosną lub jesienią, a wtedy już nie na nartach tylko pieszo lub rowerem będziecie przemierzać pełne zieleni wytyczone i oznakowane trasy.

145

Zieleniec przy pochmurnej pogodzie. Zdjęcie: Alicja Muszyńska

 Zieleniec uważany jest za Mekkę białego szaleństwa. Administracyjnie Zieleniec należy do Dusznik Zdroju romantycznego i spokojnego miasteczka położonego w Kotlinie Kłodzkiej. Ten uroczy zakątek posiada malowniczą trasę widokową, nazywaną „Drogą Orlicką”, która jest częścią Autostrady Sudeckiej.
151

 Na stronie www.zieleniec.pl zostały podane informacje, które z pewnością przekonają wytrawnych narciarzy do spędzenia zimowego urlopu w tym bajecznym miejscu i świetnie przystosowanym dla odwiedzających go gości.  „Panują tutaj najlepsze warunki narciarskie na Ziemi Kłodzkiej. Średnio w roku śnieg leży w Zieleńcu przez 150 dni w roku, a średnia suma jego opadów jest jedną z największych w Polsce.

168

154

 Do dyspozycji narciarzy są liczne trasy zjazdowe (24 wyciągi, 4 nowoczesne kanapy i jedna kolej kanapowo – gondolowa). O odpowiedni poziom pokrywy śnieżnej dba system sztucznego naśnieżania. Dla amatorów nocnej jazdy przygotowano wiele oświetlonych stoków.  

Na stokach Orlicy organizowane są zawody psich zaprzęgów z udziałem wielu międzynarodowych teamów. Zieleniec to również bogate zaplecze gastronomiczne, noclegowe i SPA”.

 Wielokrotnie byłam w Zieleńcu i miałam to szczęście, że zawsze była ładna pogoda i śnieg, a latem mogłam wędrować tymi wspaniałymi trasami przy bezchmurnym niebie, a swar nie dokuczał tak mocno, bo drzewa osłaniały nas swymi parasolami z liści. Zachęcam do odwiedzenia Zieleńca.

146

Duszniki Zdrój Zieleniec Zdjęcie: Alicja Muszyńska

158

166

Duszniki Zdrój Zieleniec Zdjęcie: Alicja Muszyńska

171

Duszniki Zdrój Zieleniec Zdjęcie: Alicja Muszyńska

 

Autor artykułu: Alicja Muszyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies