Wakacje w Emiratach Arabskich

On 28 kwietnia 2016 by podrozewagabundy.pl

Dubaj. Źródło: http://data.1freewallpapers.com/download/purple-burj-khalifa-tower-dubai-free-desktop-background.jpg

Emiraty Arabskie obfitują w luksusowe hotele, a baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. To idealne miejsce, by zakosztować nocnego życia, bawić się od zmierzchu do świtu, a później odpoczywać na plaży pełnej słońca. Warto wybrać się tutaj chociażby na parę dni, by móc poczuć klimat tego miejsca i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj niezwykły, w którym można niemal wszystko. Ten szalony zakątek świata otwarty jest na wiele propozycji. Na ciekawych nowych wrażeń czeka chociażby jeżdżenie na nartach na pustyni, noc w 7* Hotelu, a nawet własna wyspa o dowolnym kształcie. Dodatkowo nie trzeba wcale przeznaczać na to całego majątku.

Dubaj. Źródła: http://st.gde-fon.com/wallpapers_original/650073_dubai_uae_dubay_oae_nochnoy-gorod_more_pobereje_zd_2048x1338_www.Gde-Fon.com.jpg

Jednym z najbardziej znanych emiratów jest Dubaj, miejsce jak z baśni. Wyrosło ono niejako między morzem a pustynią tworząc magiczny zakątek pełen atrakcji. Znajduje się tu chociażby sztuczna wyspa o kształcie palmy pełna luksusowych willi, 7* Hotel Burdj Al Arab z pełnowymiarowym kortem tenisowym, który przypomina żagiel wydęty przez wiatr czy ogrom wspaniałych zabytków takich jak Jumeirah Mosque – największy meczet w całym Dubaju, Pałac Zabeel czy Al Fahidi Fort Museum.

Dubaj. Źródła: https://lh5.ggpht.com/gBiYpJ7LMIebESK0l74G_H5Bn7GVbPtcGsC_7wpTZBocajbpkfcWGQ2QRsxJa9zfJAs=h900

Stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Abu Dhabi. Miasto to kojarzy się przede wszystkim z wielkimi drapaczami chmur, zielenią, tradycyjnymi domami czy pałacami i willami. Warto tu przede wszystkim zobaczyć Biały Fort – Al Husn Palace oraz wspaniały park Corniche pełen fontann, kwiatów i malowniczych alei. Dodatkowo park ten umożliwia podziwiania niezwykłej panoramy zatoki.

http://vader.joemonster.org/upload/qgf/oryginal_110761242c18232Untitled_2.jpg

Zjednoczone Emiraty Arabskie fascynują także pięknem jasnych plaż znajdujących się nad Zatoką Perską. Oblewa je krystalicznie czyta woda, w której można nurkować i zwiedzać niesamowity podwodny świat. Plażą najbardziej znaną jest niewątpliwie „Jumeira Open Beach” znajdująca się w Dubaju, a dla miłośników nurkowania – plaża w mieście Dibba.

W tym zakątku świata panuje gorący klimat, dlatego też lepiej nie przyjeżdżać tutaj w okresie polskiego lata, bowiem wtedy jest naprawdę upalnie. Najlepszym czasem na odwiedziny jest okres od października do kwietnia, w miesiącach zimowych zaś jest nieco chłodniej, bowiem temperatura spada do kilkunastu stopni Celsjusza.

Znalezione obrazy dla zapytania dubaj darmowe zdjęcia

Dubaj : http://www.darmowe-ebooki.com/images/dubaj-wyspy3.jpg

Dubaj. Źródło: http://mlecznepodroze.onet.pl/wp-content/uploads/2014/10/dubaj-widok-zagiel-hotel-logo200px.jpg

Hotel, Atlantis The Palm, Dubaj, Morze. Źródło: http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/217597_hotel_atlantis_the_palm_dubaj_morze.jpg

Emiraty Arabskie obfitują w luksusowe hotele, a baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. To idealne miejsce, by zakosztować nocnego życia, bawić się od zmierzchu do świtu, a później odpoczywać na plaży pełnej słońca. Warto wybrać się tutaj chociażby na parę dni, by móc poczuć klimat tego miejsca i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Dubaj. Źródło: http://st.gde-fon.com/wallpapers_original/634445_dubai_uae_dubay_oae_vid-s-verhu_2048x1269_www.Gde-Fon.com.jpg

Podwodny hotel w Dubaju. Źródło: http://bi.gazeta.pl/im/8d/c9/b9/z12175757IH,Podwodny-hotel-w-Dubaju–Deep-Ocean-Technology.jpg

 

Autor: Artelis – Artykuły Specjalne

Autor: redakcja serwisu www.emiratyarabskie.pl

Opracowała: Alicja Muszyńska


Praktyczna i dobra wiedza w sieci – Artelis.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies