Jak wybierać noclegi?

On 24 sierpnia 2016 by podrozewagabundy.pl
Polska, Łeba, Wody, Chmury, Charakter, Krajobraz

Polska, Łeba. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2016/02/23/20/27/poland-1218468_960_720.jpg

Oto sześć ważnych szczegółów, na które zdecydowanie warto zwracać uwagę wybierając noclegi w takich nadmorskich miastach jak Łeba.

Reklama

Wybór niesie za sobą pewne ryzyko. Decydując się na noclegi w danym mieście nie mamy nigdy całkowitej pewności co do tego, czy dana oferta będzie nam odpowiadać. Jeśli jedziemy gdzieś pierwszy raz, ryzyko jest jeszcze większe: nie znamy ani okolicy, ani sąsiedztwa, ani nawet tego, co znajduje się za oknem pensjonatu. Dlatego wyjeżdżając do miejscowości takich, jak Łeba czy inne bałtyckie miasta oblegane przez wczasowiczów, warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć kilku szczegółom.

Leba, Ocean, Morze, Beach, Pejzaż Morski, Wody, Piasek

Polska. Łeba. Morze Bałtyckie. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2013/11/23/01/06/leba-216128_960_720.jpg

Łeba

Szczegół numer jeden: odległość od plaży

Większość nadmorskich miast, takich jak Łeba czy Ustka, leży na obszarze nieco większym niż tylko wąski pas tuż przy plaży. Niektóre dzielnice znajdują się nawet kilka kilometrów od morza. Dlatego bardzo ważnym szczegółem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając Sopot nocelgi, czy w innych miejscowościach nad morzem, jest właśnie lokalizacja względem plaży.

Molo, Polskie Morze, Bałtyk, Plaża, Ludzie Na Plaży

Polska. Sopot. Molo, Polskie Morze, Bałtyk, Plaża. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/05/04/10/35/the-pier-752170_960_720.jpg

Dobrze jest sprawdzić nie tylko odległość w linii prostej, ale także sposób dojścia na plażę. Może się zdarzyć, że noclegi położone będą po drugiej stronie linii kolejowej i żeby przedostać się przez nią trzeba będzie nadkładać spory szmat drogi.

Szczegół numer dwa: gdzie zaparkować samochód

Dla podróżujących samochodem ma to podstawowe znaczenie: czy w pobliżu kwatery znajduje się parking, na którym będą mogli zostawić samochód? A może noclegi położone są w zatłoczonej dzielnicy, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości zaparkowania? Warto spytać także o to, czy pensjonat nie oferuje wydzielonego parkingu. Jeśli tak jest, problem będzie rozwiązany.

Polska. Łeba. Źródło: http://eholiday.smcloud.net/mapy/zdjecia/big/leba-332.jpg

Szczegół numer trzy: jak dotrzeć tam komunikacją publiczną

Nawet najpiękniejsza kwatera może zostać zdyskwalifikowana jeśli nie będzie można się do niej dostać. Podróżujący koleją czy autobusem mogą mieć z tym szczególny problem. O ile bowiem przejście kilkuset metrów, nawet kilometra z walizką czy plecakiem może nie być problemem, to wędrówka rozgrzanymi ulicami przez pięć czy siedem kilometrów może być bardzo męczące. Dlatego warto się dowiedzieć jak znaleźć noclegi korzystając z komunikacji publicznej.

Pociąg, Kamienie, Kolej

Pociąg, Kamienie, Kolej. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/10/17/15/01/train-492338_960_720.jpg

Lodu, Genewa-Mediolan, Trenitalia, Bryg, Valais

Pociąg. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2016/04/19/11/24/ice-1338444_960_720.jpg

Szczegół numer cztery: kto może zatrzymać się w pokoju obok

W tym przypadku trudno o 100 procent pewności. Można jednak próbować. Jeśli strona oferująca noclegi umożliwia zamieszczanie komentarzy czy recenzji, warto się im przyjrzeć. Jeśli szukamy spokoju, a dominować będą entuzjastyczne wpisy nastolatków cieszących się z imprezowej atmosfery – lepiej sobie odpuścić.

Tłum, Taniec, Uroczystość, Ludzie, Ludzie Tańczą

Ludzie Tańczą. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/11/22/19/04/crowd-1056764_960_720.jpg

Szczegół numer pięć: jaka jest łazienka

To bardzo ważny szczegół, który właściwie przestaje być szczegółem. Bo czysta, dobrze urządzona łazienka ma ogromne znaczenie. A jeszcze większe – łazienka brzydka, zniszczona i brudna.

Polska. Morze Bałtyckie. Jastrzębia Góra. Pensjonat Morskie Tarasy. Źródło: http://eholiday.smcloud.net/eholiday/img/foto/big/pt9021/morskie-tarasy-jastrzebia-gora-777269.jpeg

Szczegół numer sześć: co znajduje się w okolicy

Linia kolejowa, fabryka a może stacja benzynowa? Dobrze sprawdzić na mapie, co dokładnie znajduje się w okolicy wybieranego pensjonatu. Może to być las, może być pole albo kemping. Za każdym razem sąsiedztwo będzie inaczej wpływało na wrażenia z pobytu.

Rocznika Stacji Benzynowej, Pompy Gazu, Gazu, Arizona

Pensjonat w pobliżu stacji benzynowej. Źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/07/13/19/45/vintage-gas-station-392743_960_720.jpg

Autor: Karol Stopka

Opracowała: Alicja Muszyńska


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies