Czym są kwatery prywatne?

On 13 listopada 2016 by podrozewagabundy.pl

Kwatery prywatne, to zazwyczaj oferty mieszkaniowe dla ludzi, którzy są np. w delegacji, lub na wakacjach i potrzebują gdzieś zakwaterowania. Jest to alternatywa dla tych, którzy nie chcą płacić dużych pieniędzy w hotelach.

Kwatery prywatne są zazwyczaj dużo tańsze niż jedna doba hotelowa. Przez co zainteresowania takimi kwaterami szczególnie nad morzem czy w górach jest bardzo duże. Kwatery przeważnie nie odstają standardem od pokoi hotelowych. Dużym plusem kwater prywatnych jest to, że nie są one przepełnione ludźmi. Przeważnie w kwaterach udostępnionych jest kilka pokoi dla turystów i to wszystko. W hotelach natomiast często jest duży tłok spowodowany tym, że hotele posiadają bardzo dużą ilość pokoi. Tego rodzaju noclegownie oferują przeważnie około 10 pokoi do wynajęcia- to wszystko. W hotelach liczba ta potrafi niekiedy być 10 krotnie większa. W obecnych czasach wybór kwater jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać jednak aby rezerwować terminy dość wcześniej ponieważ zostawiając to na ostatnią chwilę możemy się zdziwić brakiem miejsc.

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia kwater prywatnych w zimie w górach

Polska. Chata Ale Lipa Góry Sowie. Źródło: https://www.chataalelipa.pl/gfx/chata_ale_lipa_zima.jpg

Korzyści z wynajmu kwater prywatnych

 

Standardy w kwaterach prywatnych

Prywatne pensjonaty w dzisiejszych czasach jak wspominałem wcześniej posiadają bardzo ciekawe oferty oraz wyposażenie. Do standardu każdej kwatery należy:

  • Łazienka
  • Kuchnia
  • Miejsce parkingowe (choć nie zawsze)
  • Sztućce, szklanki, talerze

Minusem kwater prywatnych szczególnie w okresach wakacyjnych jest okres wynajmu. Przeważnie musimy wynajmować na minimum 7 dni i rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem. W przypadku gór kwatery otwarte są przez cały rok. Natomiast jeżeli chodzi o kwatery prywatne nad morzem to z reguły otwierane są w czerwcu natomiast zamykane we wrześniu. Dotyczy to głównie mniejszych miejscowości nadmorskich, w których poza okresem wakacyjnym nie ma w ogóle ludzi. Np. w Gdańsku kwatery czynne są przez cały rok.

Kwatery prywatne znajdziemy nie tylko w kurortach nad morskich czy w górach. Są one również w innych normalnych miastach. Często z tego rodzaju loku korzystają studenci, którzy nie mają pieniędzy na wynajem mieszkania i wybierają właśnie pokój w kwaterze.

Kwatery noclegowe, to zdecydowanie bardzo dobry pomysł dla ludzi, którzy nie lubują się w pokojach hotelowych.

Autor: Maciej Kowalski

Opracowała: Alicja Muszyńska


Kwatery prywatne znajdziemy również w Płocku np. w Zajeździ na Królewskiej.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

Więcej informacji o cookies